Майстри маніпуляцій у владі

Насправді ситуація зі сміттям у Львові цього тижня лише набрала обертів. Разова акція з вивезення сміття, після позачергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС не вирішить питання, за сім днів сміття знову почне накопичуватися на майданчиках біля будинків львів’ян.

Вихід з екологічної катастрофи швидше за все зможе знайти обласна влада, адже у неї за пазухою були приховані земельні ділянки, біля закритих сірчаних виробництв в області. Крім того, область завбачливо оголосила конкурс на кращий інвестиційний проект з будівництва сміттєпереробного заводу, який завершиться швидше, аніж міська рада визначиться з земельною ділянкою.

Міська влада власними руками розписалися у безпомічності. Не маючи серед партнерів ні обласної, ні центральної влади, міські чиновники разом з депутатами пішли проти власних виборців, сподіваючись на байдужість львів’ян та прикриваючись відмовками щодо бойкоту з боку громадських організацій і не названих керівників органів місцевого самоврядування області.

Власне, у грудні 2016 року, коли було оприлюднено факт незаконного монтування сміттєпресувальної лінії в Рясному, громадські організації, адекватні депутати і активні мешканці запропонували вихід з ситуації –
узгоджені проекти Ухвал Львівської міської ради на засідання 26 грудня 2016 року «Про врегулювання питання поводження з відходами на території промзони заводу “Хімсільмаш“ за адресою: м. Львів, вул. Т. Шевченка» та «Про створення тимчасової контрольної комісії ради з питань перевірки та контролю за процесами збирання, зберігання, перевезення, утилізації і захоронення твердих побутових відходів у місті Львові».

Ніхто і не запідозрив, що по факту, 26 грудня депутатам представили документи з яких технічно вилучили ряд пунктів, які відіграли вирішальну роль у розгортанні подій в подальшому. В
п.1. Ухвали «Заборонити будь-яку діяльність, пов’язану з відходами, котра ведеться на території промзони заводу “Хімсільмаш“ на вул. Т. Шевченка до проведення громадських слухань до 01.02.2017 року на території Рясне, Рясне-1, Рясне-2, Білогорщі, Левандівки, Камянки та до отримання усіх дозволів, погоджень, висновків передбачених чинним законодавством» замінили на «у разі якщо така суперечить чинному законодавству».
 
При
створенні контрольної комісії ради з питань перевірки та контролю за процесами збирання, зберігання, перевезення, утилізації і захоронення твердих побутових відходів вилучили участь представників громадськості у роботі комісії, завдання контрольної комісії, терміни їх виконання і механізми контролю. У підсумку шляхом маніпуляції, з метою приховування фактів зловживань перевізників, щодо яких вже 14 січня було відкрито кримінальне провадження,  була створена контрольна комісія, без жодних повноважень, завдань і порядку роботи, що призвело до втрати дорогоцінного часу і довіри та загострення суспільної напруги через відсутність інформації про будь-які дієві кроки щодо вирішення проблеми.
 
Після оприлюднення документів на сайті Львівської міської ради мешканці зрозуміли, що їх кинули, а міська влада що її розкрили. Позачергове засідання Львівської міської ради 19 січня – це ва-банк міської влади, який не спрацював.
 

Сьогодні міський голова і депутати дбають про свою безпеку в сесійній залі, при цьому вони, розміщуючи екологічно небезпечні виробництва біля житлових будинків навіть не замислились над безпекою львів’ян і їх дітей - вдома, щодня, постійно – впродовж невизначеного часу.
 
Посада міського голови і депутатство не є довічними, рано чи пізно на Ваше місце прийдуть Вам подібні обранці-маніпулятори і своїм бездумним рішенням змонтують біля вашої оселі сміттєві преси і Ви зразу перейдете у ранг агресивних і неадекватних осіб!
 
Чи була б ситуація такою критичною, якби в грудні депутати і міський голова стали партнерами громади, а не демонстрували львів’янам фокуси з юриспруденції? Очевидно, що ні!