У руслі сучасної трансформації держави ХІV Міжнародний економічний форум видався нам особливо цікавим

XIV Міжнародний економічний форум відкрився учора у Львові під гаслом «Бачення 2020: стратегії для країн, регіонів та бізнесу».

Програма заходу розпочалася пленарним засіданням, на якому були присутніми і мали вступне слово т.в.о. Голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Турянський. Говорили про модернізацію України і ефективне управління, конкурентну економіку, плюралістичне суспільство.
 
Зокрема, присутнім приємно було почути з вуст Коліна Меддока щире: «Я люблю цю країну. Мало є країн у світі, де ти можеш присісти на землю і насолоджуватися природою. Це друга країна у моєму житті, де хочеться присісти на землю і просто помріяти».
 

На форумі було проведено кілька панельних дискусій, які стосувалися децентралізації влади, як способу побудови ефективної публічної влади в Україні; також була дискусія щодо угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, щодо нових стратегій для українського бізнесу.
Йшлося про зменшення і скасування імпортних та експортних мит та зборів, збереження конкурентоспроможності української продукції, адаптацію українського бізнесу до європейських стандартів і норм…
Особливо цікавими для нас були доповіді людей-практиків, а саме Маркіяна Мальського, керівника Західноукраїнської філії адвокатського об’єднання «Arzinger» та Андрія Худо, Голови ради директорів холдингу емоцій «Fest». Доповідачі порівняли умови ведення бізнесу в Україні, у Євросоюзі та у Росії. Незважаючи на підвищення конкуренції на вітчизняному ринку пропозицій та послуг, комерції, доповідачі наголосили на неодмінних позитивних результатах прийняття Україною європейських стандартів ведення бізнесу.
 
З рекомендацій даних М. Мальським була одна, яку він неодноразово підкреслив: «Кожній фірмі чи організації необхідно знайти такого спеціаліста, який міг би реально оцінити конкурентоспроможність та вектори розвитку у новій реальності».
 

Майже усі присутні починали свої доповіді, підкреслюючи те, що процеси відбуваються на тлі складних політичних та економічних подій, уникаючи слова війна. Децентралізація влади, на думку ораторів, має зробити з України сильну, цілісну державу, а не пересварити усі регіони.
 
В’ячеслав Негода, заступник Міністра регіонального розвитку, зазначив: «Ми повинні створити ефективну владу для розвитку територіальних громад, що в кінцевому варіанті дасть нам економічний потенціал для усієї держави. Кожен проект, кожна пропозиція – повинні щось дати для держави, а не персоніфіковано для міського чи сільського голови».
 

Зроблено вже перші кроки – пілотні проекти у Чернігівській та Полтавській областях. Фінансування має відбуватися за рахунок і територіальних громад, і частково з держбюджету. Бюджет 2015 року має фінансуватися на новій податковій базі, щоб не було монопольної залежності від центру, а це за попередніми підрахунками – 39 млрд. додаткових грошей.
 

«Обрана своя, українська модель реформ», зазначив насамкінець свого виступу В.Негода.




Ніка Нікалео
письменниця, журналістка