Куди Львів легально вивозить сміття

Підписання 21 квітня Меморандуму про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування щодо поводження з ТПВ, які утворюються у місті Львові, фактично є спробою центральної влади легалізувати  тіньові схеми вивезення та прийому львівського сміття.
 
Однак, станом на сьогодні залишається відкритим питання підписання офіційних угод між Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування. Враховуючи, що частина міських голів-підписантів напередодні не проводили консультацій з депутатським корпусом та громадою, Меморандум може залишиться декларацією про наміри, які ніколи не будуть втілені в життя через погану репутацію львівської міської влади.

Міська влада неодноразово заявляла про блокаду та небажання місцевих полігонів приймати львівське сміття, однак жодного разу не було оголошено про умови на яких мала б відбуватися така діяльність.

З офіційних фінансових документів видно, що лише декілька полігонів на території області легально, за кошти, приймали львівське сміття. Все інше - нелегальні оборудки представників місцевої та львівської влади через посередництво підставних бізнес-структур, від яких місцеві громади не отримали жодного зиску чи компенсації.
Найвідповідальніше до прийому львівського сміття підійшла міська рада м. Червонограда, за що вже цього року отримала до місцевого бюджету 1млн. 20тис. грн. (16.03.17 -
 340 тис. грн. та 18.04.2017 -  680 тис. грн.).

Кошти за прийом львівського сміття отримали ще лише чотири міста області. Це м. Самбір в сумі 160 тис. грн., м. Борислав в сумі 76, 8 тис. грн., м. Радехів сумі 150 тис. грн. і м. Буськ в сумі 1 млн. грн.


Загалом, окрім п’яти міст області, які офіційно за гроші приймають львівське сміття, жодне інше місто України не отримало компенсації з міського бюджету Львова. Це вкотре підтверджує, що слова посадовців львівської міської ради не завжди відповідають істинному стану речей. 

Коли машини з львівським сміттям, без жодних супровідних документів, перехоплювали в усіх кутках України, а міський голова розповідав про «блокаду», факти і фінансові документи говорять, що насправді ці машини цілеспрямовано шукали занедбану територію, щоб скинути там львівський непотріб.