До осередку ГО «Розвиток Громади» Стрия завітали громадівці з Яворівщини

У світі немає нічого  прекраснішого, аніж дитяча усмішка, тим пак на обличчі сироти. Саме тому два осередки ГО «Розвиток Громади» Стрийщини та Яворівщини об’єдналися, щоб подарувати незабутній день для 24-ох діток із неповних та кризових сімей.

 Екскурсія розпочалася з території Стрийського коледжу Львівського НАУ. Директор, Василь Дмитришин, радо провів екскурсію навчальним закладом, адже показати тут дійсно було що. Від сучасних аудиторій з електронними дошками до майстерень, де студенти здобувають практичні навики

.

Увагу дітей привернула неймовірно багата виставка хліба. Її проводять тут щорічно до Дня працівника сільського господарства. Студенти відтворюють старовинні рецепти хліба, калача, пасхи та короваю. Кращі печені вироби зберігаються протягом року у «Музеї хліба», який є на території коледжу. Саме там і продовжилася екскурсія. Дітям розповіли історію походження основних зернових культур: жита, пшениці, ячменю, вівса та показали стародавню піч, збудовану за зразком, що  виготовляли на початку минулого століття. І продемонстрували як колись відбувався процес виробництва хліба.




Не оминули увагою і «Музей Січового Стрілецтва», де зібрано чималу історію бойового легіону. Після занурення в історію гості з Яворівщини відвідали живий куточок на території навчального закладу. Тут є і барани, і вівці, і кролі та кури, а ще голуби рідкісних порід та павичі. Неабияку зацікавленість у дітей викликало знайомство із вирощуванням глив та шампіньйонів, яким у коледжі займаються студенти.


Яскраві враження яворівчани отримали і від катання на конях. Дехто з них робив це вперше у житті. А далі знайомство зі Стрийщиною продовжилося у селі Воля-Задеревацька у музеї–садибі Степана Бандери. Про життя провідника ОУН-УПА та його сім`ю охоче погодилась розповісти Оксана Бандера, яка є внучкою рідної сестри Степана. Гості з Яворівщини побачили експозицію, яка розміщена в шести приміщеннях. Тут і окремі розділи присвячені юнацьким рокам С. Бандери, діяльності ОУН та УПА, а також розділ про те, як загинув герой України. Та найбільше дітям припала до душі реконструкція бункера-криївки з підземним ходом. Тут вони змогли себе відчути справжніми воїнами Української повстанської армії!

Сподіваємося, що такі зустрічі та обмін досвідом будуть проводитися часто та дружба між осередками приноситиме багато користі і задоволення дітям та розвитку осередків громад.