Благодійність на Львівщині: переваги та недоліки

Концентруючи увагу на подіях, які відбуваються протягом 2 років у нашій країні та беручи до уваги той факт, що Україна є молодою державою - благодійність є вагомим чинником для нашої країни, зокрема і у Львівській області.

Ми живемо в досить молодій і незаможній країні, де очікувати від держави великої підтримки «марні сподівання». Благодійність приходить на допомогу там, де держава не в силах допомогти та частково «забула» про соціальні сфери.

Там, де є співчуття до чужої біди і бажання змінити світ на краще, там і починається справжня благодійність, яка включає як і фінансову сторону так і моральну сторону. Однак, чи не найважливішою є саме остання з них, адже несе радість і розум у життя суспільства, яке цього потребує.

Сьогодні благодійність в Україні спрямовується на надання допомоги у різних напрямках. Це, зокрема, благодійна допомога учасникам АТО, яка є досить важливою та популярною, адже допомагає певною мірою повернути бійців до повноцінного життя. Крім того, благодійники постійно допомагають тим, які зараз продовжують відстоювати інтереси держави на сході України. На жаль, з цим наша держава не справляється, тому без благодійних проектів та ініціатив ця верства населення залишилась би поза увагою.

Не менш важливою та досить тривалою вже вважається підтримка та допомога онкохворим, які потребують великої матеріальної допомоги і здебільшого лікування проходить у країнах Європи, що для середньостатистичного громадянина не «по кишені». Завдяки небайдужим людям та благодійним організаціям особливі люди продовжують жити.

Велика увага приділяється дітям сиротам та людям похилого віку. Більшість благодійних фондів опікуються сьогодні дитячими притулками та будинками для пристариліх, відвідуючи їх на великі свята, та проводячи з ними багато часу загалом. Це дає змогу відчути цим людям, що вони не самотні і потрібні нашому суспільству.

З метою ефективного залучення коштів для вирішення вищевказаних проблем, що безумовно сприяє покращенню життя в Україні, благодійні фонди проводять аукціони, негрошові лотереї, конкурси та інші благодійні заходи, які не заборонені законом та допомагають швидко залучити кошти для вирішення проблеми і зробити життя в Україні кращим. Такі акції є цікаві для благодійників та меценатів, адже сприяють виробленню у суспільства обов’язок допомагати ближньому. 

Проте, як завжди, знаходяться і ті, хто з легкістю спекулює на благодійності без докорів сумління з метою збагачення. На Львівщині зареєстровано безліч благодійних фондів, діяльність яких спрямована на допомогу різним категоріям населення. Та часто люди зіштовхуються із псевдо благодійниками. Сьогодні на вулицях Львова можна побачити багато молодих людей-волонтерів зі скриньками по збору грошей від різних благодійних фондів, метою яких, начебто, є допомога у вирішенні нагальних проблем окремих осіб чи групи людей. Проте дуже часто – це шахрайські махінації, які тільки додають негативного забарвлення благодійності. Гроші збирають, але їх перечислення відбувається на власні рахунки псевдо благочинців. Як наслідок відчувається недовіра до людей, які займаються добрими справами. І слід визнати, що такі перестороги – небезпідставні.

Благодійність використовується для реклами бізнесу. Найчастіше розпочинають займатися благодійними справами ті, хто хоче завоювати прихильность людей чи «відбилити» свою репутацію. І нерідко бізнесмени заявляють, що перечислюють гроші на благочинність, але роблять це тільки для того, щоб отримати лояльність адміністрації міста чи району для власної користі у майбутніх справах. Оскільки справжні благодійники воліють залишатися інкогніто.

Незважаючи на спекуляції з боку псевдо благодійників, уявити собі життя без здійснення людьми безкорисливих добрих вчинків та справ – неможливо. Завдяки благодійним фондам та організаціям вдалося зберегти не одне життя чи покращити екологічний стан нашої країни. Дуже важливо виробити у свідомості наших українців, що бути благодійником – це стан душі і добро повинно йти від душі.

Фото з сайту: yak-prosto.com