Учасники ГО «Розвиток Громади» спільно з іншими організаціями відновлюють у Львові рекреаційно-спортивні ігри для людей з обмеженими можливостями

Сьогодні як ніколи вкрай важливо приділяти увагу людям з особливими потребами, адже, на жаль, їхня кількість у нашій країні збільшується за рахунок травмованих воїнів в зоні  АТО. Допомогти адаптуватися в суспільстві та продовжити фізичну реабілітацію – саме такі цілі ставлять перед собою організатори рекреаційно-спортивних ігор для інвалідів «Крок до Олімпу».

Напередодні зазначеного заходу відбулася прес-конференція, за участю організаторів ігор. Перед журналістами виступили представники ГО «Розвиток Громади», БФ «Серце Лева», Львівської обласної організації активної реабілітації неповносправних осіб «Стимул» та керівник Львівського регіонального центру з фізичної культури та спорту «Інваспорт». Ініціатива проведення такого заходу виникла  на ґрунті попереднього досвіду, адже подібні змагання для інвалідів проводились на початку 2000-х років. Востаннє рекреаційно-спортивні ігри відбулися у Львові у 2005 році, сьогодні ж ця практика відновлюється, адже такі спортивні заняття виховали не одного учасника паралімпійських ігор. Серед них і один із організаторів заходу, срібний призер Літніх Паралімпійських ігор 2012 та голова благодійного фонду «Серце Лева» -  Антон Дацко.

«Я травмувався у 1999 році, під час реабілітації почав брати участь у різних спортивний змаганнях, зокрема у 2001 році в рекреаційно-спортивних іграх. Це дало поштовх і мотивацію для нових досягнень - так я став учасником і призером паралімпійських ігор. Спортивні змагання для людей з обмеженими можливостями - це не лише продовження реабілітації, але і ціль у житті, яка допомагає долати усі труднощі» - розповідає Антон Володимирович.

До участі в рекреаційно-спортивних іграх організаторами були запрошені учасники АТО, які через травми, отримані під час військових дій, опинилися в інвалідних візках. Для воїнів подібні заходи мають надзвичайно важливе значення, адже спілкування з людьми, які будучи не один рік на інвалідному візку продовжують радіти життю і досягають успіху, допоможе адаптуватися в суспільстві і навчитися жити по-новому.Про цей та багато інших проектів як для людей з обмеженими можливостями, так і воїнів АТО, розповів активіст ГО «Розвиток Громади» Андрій Федуняк. Громадська організація охоче дбає про інвалідів, переймається їхніми проблемами та прагне допомогти різними способами. Окрім спортивних ігор, для людей з особливими потребами, активісти організовують різні поїздки, спортивні та культурні заходи. Також створюються проекти, покликані покращити та полегшити життя інвалідів. Одним із таких був згаданий соціальний проект «Майстер на годину», про який детальніше розповів член «Розвитку громади» та диспетчер проекту – Богдан Волошин.

Програма рекреаційно-спортивних ігор "Крок до Олімпу" розрахована практично на весь день. В першій половині відбудуться тренування з різних видів спорту (бочча, флорбол, настільний теніс, слалом). Після обідньої перерви проводитимуться змагання.