Андрій Шевців хоче керувати громадськістю Львова

Представники «Самопомочі», які закликають до цивілізованого вирішення проблемних питань, не хочуть взагалі чути думки представників територіальної громади.

1 лютого 2017 року, Роман Дуда – представник ГО «Розвиток Громади» та голова громадської ради при Управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради запропонував на її засіданні розглянути питання щодо внесення змін до ухвал ЛМР, які стосуються створення тимчасових майданчиків для брикетування та пресування сміття на території міста Львова.

Пропозиція викликала обурення Андрія Шевціва - голови фракції Самопоміч у ЛМР, який був присутній на засіданні як член комісії законності Львівської міської ради. Він зазначив, що питання поводження з ТПВ у Львові не відноситься до компетенції управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. До того, на його думку Громадська рада має давати управлінню поради та консультації з організаційних питань, а не приймати рішення які стосуються перегляду ухвал прийнятих депутатами.

Незважаючи на протести Андрія Шевціва та погрози поскаржитися на членів Громадської ради представникам Колегії, члени ради таки проголосували за пропозицію щодо внесення змін до ухвали №1459 «Про критичну ситуацію, яка склалася на адміністративній території Львівської міської ради у зв’язку з неможливістю вивезення твердих побутових відходів» та до ухвали №1346 «Про врегулювання питання поводження з відходами на території промзони заводу «Хімсільмаш» за адресою: м. Львів, вул. Т.Шевченка, 327г».

Відтак, відповідно до п.5.11. Типового положення про Громадську раду при управліннях Львівської міської ради профільне управління протягом 30 днів зобов’язане розглянути висновки Громадської ради та інформувати Громадську раду про результати розгляду.

Враховуючи, що представники промерівської політичної сили обмежили доступ громадян на засідання ЛМР та виступають проти розгляду проблемних питань міста на засіданнях консультативно-дорадчих органів, виникає запитання щодо можливості  будь-якого впливу громади на рішення мерії.